Skøn stuebolig med egen haven
I det attraktive område i Hvinningdal, finder du Padborgvej med 48 indbydende lejeboliger, som fordeler sig på to og fire værelser - perfekt til familienLejeboligerne på Padborgvej er kendetegnet ved en gennemtænkt planløsning med flot lysindfald. Ejendommen råder også over et stort grønt fællesareal med grill og legeplads hvor der er plads til fælleskab og leg.
I denne bolig med to værelser får du bl.a.:
Stort og gennemlyst køkken alrum
Rummeligt soveværelse med skabe
Skur
Altan eller fliseterasse
Legeplads
Mulighed for parkering
Elevator
Lejevilkår:
Det er tilladt at holde 1 stk. hund på max 35 kg eller under 40 cm i højden (med forbehold) Katte er ikke tilladt.
Det er ikke muligt at leje boligen, hvis du er registreret i RKI.
Det er ikke tilladt at anvende boligen som bofællesskab eller delebolig blandt venner.
* Bemærk at billederne ikke nødvendigvis er taget af/fra den pågældende bolig, og at udsigt m.v. derfor kan variere.
Området:
Padborgvej ligger i Hvinningdal, ca. 8 km fra Silkeborg. Hvinningdal hører til Silkeborg Kommune og har 5.000 indbyggere.
Hvinningdal byder på indkøbsmuligheder til de nødvendige ting i dagligdagen. Hvis man skal handle stort ind ligger Silkeborg forholdsvis tæt på med en lang række butikker i Silkeborg centrum samt diverse indkøbsmuligheder, såsom Kwik Spar, Rema 1000 og Super Spar. I Hvinningdal findes desuden sportshal, skole, kirke og offentlig transport.
Silkeborg er særlig kendt for sin smukke natur, med Gudenåen og Danmarks største sammenhængende skovområde. I Silkeborg finder du kunst og kultur, samt shopping i små hyggelige gågader.
Byggeriet er fordelt på forskellige boligtyper. Til alle boligerne hører enten egen have, altan eller svalegang med, samt et redskabsskur til opbevaring af fx havemøbler.
Boligerne ligger i et 4-længet byggeri med et skønt grønt fællesareal i midten med en dejlig legeplads.
Er man lejer i Hvinningdalområdet, så er der muliughed for at leje fælleshuset på Christiansfeldvej