Velkommen til et luksuriøst boligområde på Stigsborg – hvor moderne design møder naturens ro.
StigsborgHus er pt. under opførelse. Hold øje på vores hjemmeside for næste åbent hus.
Tæt på fjord, park og sandstrand
Denne skønne 4-værelses penthouse lejlighed har fantastisk udsigt over park og fjord. Lejligheden er i to plan. I 5. sal er der en god entré med fast skab til overtøj og sko. Derefter bliver man draget ind i leverummet med de store vinduespartier til kip og et fantastisk lysindfald. I leverummet er der et eksklusivt HTH køkken med alt i hårde hvidevarer samt Quooker. Her er plads til spiseplads samt stue. Fra leverummet er der udgang til den store skønne altan samt adgang til soveværelse og værelse med faste skabe samt stort lækkert badeværelse. Trappen går ovenpå hvor man møder et skønt rum hvor der er plads til sofa eller stol med skønt kig i de store vinduer. Derfra er der soveværelse med glasvæg, så man kan ligge og se ud over fjord og park. Der kommer ligeledes glas værn rundt ved trappen. Der er faste skabe i soveværelset.
Der er et lille depotrum i lejligheden samt i parkeringsområdet hvor der også er cykelparkering og mulighed for leje af p-plads i eller tæt ved StigsborgHus.
StigsborgHus ligger i første parket til fjorden og Stigsparken.
Vi har 149 unikke lejligheder herunder townhouses, penthouses og 2 – 5 værelses lejligheder – så skulle du være interesseret i en anden type eller størrelse, så har vi helt sikkert også en bolig til dig.
OBS: De fleste billeder er fra lejligheden og enkelte er fra vores prøvebolig, så man kan se køkken, gulv, altan mv.
Lejemålet er fra lejers side uopsigelig de første 12 måneder. Bofællesskab tillades ikke.