Velkommen til et luksuriøst boligområde på Stigsborg – hvor moderne design møder naturens ro.
StigsborgHus er pt. under opførelse. Hold øje på vores hjemmeside for næste åbent hus.
Tæt på fjord, park og sandstrand
Lejlighedens entré er beliggende på 5. sal, hvor man fra en svalegang træder ind i lejligheden. Der er et flot kig ned til det kreative gårdrum. Herfra møder man en stor entré med faste skabe. I dette niveau er 2 værelser, begge med faste skabe og leverummet med køkken/alrum. Der er eksklusiv køkken og bad fra HTH, Quooker og udgang til en stor altan på 8 kvm. Det smukke kig til fjorden og Stigsparken inviteres ind i lejligheden gennem de store vinduespartier samt altanen. Fra leverummet er der en trappe til 6. sal, hvorfra fjordkig følger med op i de gennemgående glaspartier. På dette niveau er 2 værelser med faste skabe, ovenlysvinduer og brandsikkert glas, som gør det muligt, at invitere fjordkig og lys ind i værelserne. Der er ligeledes en dejlig stue. Vi har også 5-værelses lejligheder i 1. plan – kontakt os endelig hvis du ønsker, at høre mere om dem.
Til lejligheden tilhører et depotrum, der er cykelparkering og mulighed for leje af p-plads i eller tæt ved StigsborgHus.
StigsborgHus ligger i første parket til fjorden og Stigsparken.
Vi har 149 unikke lejligheder herunder townhouses, studios, 2 – 5 værelses lejligheder – så skulle du være interesseret i en anden type eller størrelse, så har vi helt sikkert også en bolig til dig.
Der kan ansøges om tilladelse til en mindre hund.
OBS: Billederne i starten er som lejligheden ser ud nu med den fantastiske udsigt og de resterende er fra vores prøvebolig. De er benyttet for, at give et indblik i materialer, køkken, badeværelse mm.
Lejemålet er fra lejers side uopsigelig de første 12 måneder. Bofællesskab tillades ikke.