2-værelseslejlighed, centralt beliggende i Aarhus N.
Her er afstanden kort til både midtbyen, Universitetet og Handelshøjskolen. Lejligheden er oplagt til to venner eller kæresteparret.
Du bydes indenfor i en entré i åben forbindelse med køkken. Herfra er der adgang til lejlighedens øvrige rum. Stuen er stor og lys og her er er plads til både opholdsafdeling samt spiseplads, men kan også bruges som ekstra soveværelse. Køkkenet fremstår lyst med opvaskemaskine. Fra entréen er der desuden adgang til dejligt, stort badeværelse med combi-vaskemaskine samt separat bruseniche. Her er alt holdt i i lyse materialer.
Lejlighedens resterende rum er et soveværelse med et fantastisk lysindfald. Her er god plads til både skabsarrangement og dobbeltseng. Fra begge værelser er der udgang til en meget stor altan.
Billeder er fra andet lejemål i ejendomme men med samme plantegning - så billeder er vejledende.