Lejligheden byder velkommen i entré med skabsarrangement til opbevaring. Fra entréen er der adgang til et lækkert renoveret badeværelse i en rigtig god størrelse med separat bruseniche og vaskemaskine. Hernæst bliver vi mødt af lejlighedens absolutte hjerterum i form af et flot, lyst køkken i åben forbindelse til stor stue.
Køkkenet indeholder masser af skabsplads og hårde hvidevarer – heriblandt opvaskemaskine. Den store stue indeholder selvfølgelig masser af plads til bådesofa- og spisearrangement.
Til slut byder lejligheden på et fint soveværelse med plads til dobbeltseng og stort klædeskab.
Vi befinder os ved vandkanten af Limfjorden! Beliggenheden er helt ideel for bymennesket, da vi befinder os i hjertet af Aalborg. Her er man sig tæt på alt, hvad man skal bruge i hverdagen og mere til. Der er kort gåafstand til gode indkøbsmuligheder, offentlig transport, gågadenettet, et hav af cafeer og restauranter. Med andre ord –beliggenheden er helt i top!